• Dune

    ★★★½

  • The Velvet Underground

    ★★★★

  • A League of Their Own

    ★★★★★

  • Twin Peaks: Fire Walk with Me

    ★★★½

  • The Big Lebowski

    ★★★★★

  • Black Book

    ★★★★

  • eXistenZ

    ★★½

  • Pan's Labyrinth

    ★★★★½

  • Blade II

    ★★½

  • Cronos

    ★★★★

  • Pacific Rim

    ★★★½

  • Carlito's Way

    ★★★½

  • RoboCop

    ★★★½

  • I Vitelloni

    ★★★½

  • Ema

    ★★★★

  • Basic Instinct

    ★★★

  • Let the Sunshine In

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★★★