Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Yonggary

Yonggary

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
I'll Give It My All ... Tomorrow

I'll Give It My All ... Tomorrow

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Milocrorze: A Love Story

Milocrorze: A Love Story

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Live

Live

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Mother

Mother

2014
×
Read the review Edit this entry  
19
HK: Forbidden Super Hero

HK: Forbidden Super Hero

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Helldriver

Helldriver

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Latitude Zero

Latitude Zero

1969
×
★★★
Edit this entry  
17
Vampire Girl vs. Frankenstein Girl

Vampire Girl vs. Frankenstein Girl

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Tora-san, Our Lovable Tramp

Tora-san, Our Lovable Tramp

1969
×
★★★★
Edit this entry  
13
Ghost Squad

Ghost Squad

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Psychopath

Psychopath

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Hollow Point

Hollow Point

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Gantz:O

Gantz:O

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Gehara: The Dark and Long-Haired Monster

Gehara: The Dark and Long-Haired Monster

2009
×
Edit this entry  
08
Joshiizu

Joshiizu

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Big Tits Zombie

Big Tits Zombie

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Shyness Machine Girl

Shyness Machine Girl

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Yoshie Zero

Yoshie Zero

2010
×
Edit this entry  
06
The Machine Girl

The Machine Girl

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Mr. Vampire

Mr. Vampire

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mutant Girls Squad

Mutant Girls Squad

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mega Monster Battle: Ultra Galaxy Legends The Movie

Mega Monster Battle: Ultra Galaxy Legends The Movie

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Surf II

Surf II

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Little Miss Period

Little Miss Period

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Modern Times

Modern Times

1936
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Devilman - Volume 2: Demon Bird

Devilman - Volume 2: Demon Bird

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Devilman - Volume 1: The Birth

Devilman - Volume 1: The Birth

1987
×
★★★★
Edit this entry  
01
Sukeban Boy

Sukeban Boy

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
RoboGeisha

RoboGeisha

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Tempura

Tempura

2014
×
Edit this entry  
30
Violence Voyager

Violence Voyager

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Dying Room Only

Dying Room Only

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Hellzapoppin'

Hellzapoppin'

1941
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Fist of the North Star

Fist of the North Star

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Toxic Avenger

The Toxic Avenger

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Karate-Robo Zaborgar

Karate-Robo Zaborgar

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Flower Drum Song

Flower Drum Song

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
In a Lonely Place

In a Lonely Place

1950
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Monster High

Monster High

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Hold Me Back

Hold Me Back

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Small Kill

Small Kill

1992
×
★★★
Edit this entry  
10
Dead Sushi

Dead Sushi

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Gamera the Brave

Gamera the Brave

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Gamera vs. Barugon

Gamera vs. Barugon

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Empress of Darkness

Empress of Darkness

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Chibi Maruko-chan: My Favorite Song

Chibi Maruko-chan: My Favorite Song

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Solid Gold Cadillac

The Solid Gold Cadillac

1956
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Dark Rendezvous

Dark Rendezvous

1969
×
★★★
Read the review Edit this entry