• Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • The Platform

    ★★½

  • K-12

    ★★

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★½

  • 47 Meters Down: Uncaged

    ½

  • Hair Love

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★½

  • Airplane Mode

  • Full Force

    ★★★½

  • The Wretched

    ★★

  • Crawl

    ★½

  • The Lion King

    ½

  • Anima

  • Annabelle Comes Home

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★½

  • Memorable

  • Ma

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Aladdin

  • Yesterday

    ★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • The Silence

    ½

  • Shazam!

    ★★★

  • The Dirt

    ★★½

  • The Curse of La Llorona

    ★½

  • Five Feet Apart

    ★½

  • Us

    ★★½

  • Dumbo

  • Captain Marvel

    ★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★½

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★

  • Traveling While Black

  • The Farewell

    ★★★½

  • Kitbull

  • Organic

  • Leprechaun Returns

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Aquaman

    ★★

  • The Christmas Chronicles

  • Bird Box

  • Bohemian Rhapsody

    ★★

  • The Boat

    ★½

  • In Fabric

    ★★★½

  • Halloween

    ★★

  • The Nun

    ★½

  • Suspiria

    ★★★★½

  • The Old Man & the Gun

    ★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★½

  • The Favourite

    ★★★★½

  • Santa Jaws

    ½

  • Slender Man

    ½

  • The Meg

    ★★

  • Nightmare Cinema

    ★★

  • Cam

    ★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★½

  • Mamma Mia! Here We Go Again

  • The First Purge

    ★½

  • Possum

    ★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★½

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Tag

    ★★

  • The Kissing Booth

    ½