• Deadpool 2

    ★★★

  • Tel Aviv on Fire

    ★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Bao

  • Dominion

    ★★★★

  • Ready Player One

    ★★

  • Unfriended: Dark Web

    ½

  • A Quiet Place

    ★★½

  • Unsane

    ★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★★½

  • Annihilation

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★½

  • Hereditary

    ★★★★

  • Blindspotting

    ★★★★½

  • Insidious: The Last Key

    ★½

  • Black Mirror: Black Museum

    ★★★★

  • Black Mirror: Arkangel

    ★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★½

  • The Greatest Showman

    ★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★½

  • WHAT DID JACK DO?

    ★★

  • Jigsaw

    ★★½

  • Coco

    ★★★

  • The Babysitter

  • Thor: Ragnarok

    ★★★

  • Mother Krampus

    ½

  • Creep 2

    ★½

  • Sauce

  • The Lego Ninjago Movie

    ★★½

  • Mom and Dad

    ★★

  • mother!

    ★★★★½

  • It

    ★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★★

  • Lady Bird

    ★★★

  • First Reformed

    ★★★★

  • Veronica

    ★★★

  • Death Note

    ½

  • The Emoji Movie

    ½

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Wish Upon

    ½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • Annabelle: Creation

    ★★½

  • Abducted in Plain Sight

    ★★★

  • 47 Meters Down

    ★★

  • Good Time

    ★★★★½

  • The Florida Project

    ★★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★½

  • The Meyerowitz Stories (New and Selected)

    ★★★½

  • Wonder Woman

    ★★

  • Bad Genius

    ★★★★

  • Still/Born

    ★½

  • It Comes at Night

    ★★★★★

  • You Get Me

    ½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★½

  • Cage Dive

  • Logan

    ★★★★

  • The Lego Batman Movie

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★½

  • Get Out

    ★★★½

  • A Ghost Story

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★

  • The Bye Bye Man

    ½

  • Hidden Figures

    ★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★

  • Hi Stranger

  • Doctor Strange

    ★★★

  • Black Mirror: Nosedive

    ★★★½

  • Terrifier

  • Ordinary World

    ★½

  • The Thinning

    ½