• The Reef

    ★★

  • Iron Man 2

    ★★

  • Birdemic: Shock and Terror

    ½

  • LEGO: The Adventures of Clutch Powers

  • Shutter Island

    ★★★½

  • The Twilight Saga: New Moon

  • Saw VI

    ★★★

  • Pandorum

    ★★★

  • Harry Potter and the Half-Blood Prince

    ★★★

  • Dogtooth

    ★★★★½

  • Antichrist

    ★★★★½

  • The Last House on the Left

    ★★★

  • Coraline

    ★★★½

  • Twilight

  • Madagascar: Escape 2 Africa

    ★½

  • Saw V

    ★½

  • Star Wars: The Clone Wars

    ★★

  • The Dark Knight

    ★★★★½

  • WALL·E

    ★★★★

  • The Happening

  • Kung Fu Panda

    ★★★½

  • Iron Man

    ★★★

  • Trick 'r Treat

    ★★½

  • Saw IV

    ½

  • There Will Be Blood

    ★★★★★

  • Paranormal Activity

    ★★½

  • Juno

    ★★★

  • Harry Potter and the Order of the Phoenix

    ★★★

  • Story from North America

  • No Country for Old Men

    ★★★★★

  • The Poughkeepsie Tapes

    ★½

  • The Hills Have Eyes 2

  • Zodiac

    ★★★★½

  • Hot Fuzz

    ★★★★½

  • Death to the Tinman

  • Saw III

    ★★

  • Death Note

    ★★★★½

  • Pan's Labyrinth

    ★★★★★

  • Mater and the Ghostlight

  • Open Water 2: Adrift

    ★½

  • The Host

    ★★★★

  • The Da Vinci Code

    ★★½

  • Mission: Impossible III

    ★★½

  • Jesus Camp

    ★★★½

  • Bartholomew's Song

  • The Hills Have Eyes

    ★★

  • The Producers

    ★★½

  • Harry Potter and the Goblet of Fire

    ★★★½

  • Saw II

  • Into the Blue

  • Charlie and the Chocolate Factory

    ★★

  • The Descent

    ★★★★

  • Batman Begins

    ★★★½

  • Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

    ★½

  • Caché

  • Spam-ku

  • The Life Aquatic with Steve Zissou

    ★★★★

  • The SpongeBob SquarePants Movie

    ★★★½

  • The Hill

  • Napoleon Dynamite

  • Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

    ★★★★½

  • Mean Girls

    ★★★

  • Shaun of the Dead

    ★★★★½

  • Eternal Sunshine of the Spotless Mind

    ★★★★★

  • Before Sunset

    ★★★★

  • The Lion King 1½

    ★★

  • Saw

    ★★★½

  • Iron Jawed Angels

  • Leprechaun: Back 2 tha Hood

  • The Lord of the Rings Collection

    ★★★★★

  • The Lord of the Rings: The Return of the King

    ★★★★★

  • Oldboy

    ★★★★★