Lizzy has logged 708 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
The Unboxing Ring

The Unboxing Ring

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Fear of Rain

Fear of Rain

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
The Ultimate Playlist of Noise

The Ultimate Playlist of Noise

2021
×
★★
Edit this entry  
25
The Sand

The Sand

2015
×
★★½
Edit this entry  
24
V/H/S/94

V/H/S/94

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Daphne & Velma

Daphne & Velma

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
The Hand

The Hand

1965
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Shack

The Shack

2017
×
★½
Edit this entry  
23
Reds

Reds

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Astro-Zombies

The Astro-Zombies

1968
×
★★★
Edit this entry  
22
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Seance

Seance

2021
×
★★★½
Edit this entry  
21
Scoob!

Scoob!

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Two Thousand Maniacs!

Two Thousand Maniacs!

1964
×
★★½
Edit this entry  
20
Prisoners of the Ghostland

Prisoners of the Ghostland

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Subzero Point '81

Subzero Point '81

1981
×
★★½
Edit this entry  
19
Story of the Bass Cello

Story of the Bass Cello

1949
×
★★½
Edit this entry  
18
The Land of Snow

The Land of Snow

1977
×
★★★
Edit this entry  
18
Rachel Getting Married

Rachel Getting Married

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
No One Gets Out Alive

No One Gets Out Alive

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Color Me Blood Red

Color Me Blood Red

1965
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Days of Being Wild

Days of Being Wild

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Hypnotic

Hypnotic

2021
×
★★½
Edit this entry  
15
Sweet Girl

Sweet Girl

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
A Misty Grassland

A Misty Grassland

1967
×
★★★
Edit this entry  
14
The Electrical Life of Louis Wain

The Electrical Life of Louis Wain

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Home and the World

The Home and the World

1984
×
★★½
Edit this entry  
13
Passing

Passing

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Wish Dragon

Wish Dragon

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Grass Tombs

The Grass Tombs

1977
×
★★★
Edit this entry  
11
Mirror

Mirror

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Land

Land

2021
×
★★★½
Edit this entry  
10
Deadly Kick

Deadly Kick

1976
×
★★★
Edit this entry  
09
Kate

Kate

2021
×
★★
Edit this entry  
09
A Florida Melancholy

A Florida Melancholy

2019
×
Read the review Edit this entry  
08
Lamb

Lamb

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
There's Someone Inside Your House

There's Someone Inside Your House

2021
×
★★★
Edit this entry  
08
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Manor

The Manor

2021
×
★★★½
Edit this entry  
06
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Till Death

Till Death

2021
×
★★★½
Edit this entry  
04
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Starling

The Starling

2021
×
★★½
Edit this entry  
04
Coming 2 America

Coming 2 America

2021
×
★★
Edit this entry  
03
Once

Once

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Val

Val

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Son of the South

Son of the South

2020
×
★★
Edit this entry  
02
The Mad Women's Ball

The Mad Women's Ball

2021
×
★★½
Edit this entry