Lizzy has logged 82 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Stowaway

Stowaway

2021
×
★★½
Edit this entry  
30
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Vampires vs. the Bronx

Vampires vs. the Bronx

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Jezebel

Jezebel

2019
×
★★★½
Edit this entry  
28
Honeytrap

Honeytrap

2014
×
★★★½
Edit this entry  
28
Freak Show

Freak Show

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
My Suicide

My Suicide

2009
×
★★½
Edit this entry  
27
Mirror

Mirror

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Monsoon

Monsoon

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Blue Car

Blue Car

2002
×
★★½
Edit this entry  
25
Utsushimi

Utsushimi

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
...And God Created Woman

...And God Created Woman

1956
×
★★½
Edit this entry  
24
Mercy Black

Mercy Black

2019
×
★★★
Edit this entry  
24
Shopping with Susan

Shopping with Susan

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Farewell to Space Battleship Yamato

Farewell to Space Battleship Yamato

1978
×
★★½
Edit this entry  
23
Your Name Engraved Herein

Your Name Engraved Herein

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Guinea Pig 2: Flower of Flesh and Blood

Guinea Pig 2: Flower of Flesh and Blood

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Guinea Pig 6: Mermaid in the Manhole

Guinea Pig 6: Mermaid in the Manhole

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Pariah

Pariah

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Arthur's Missing Pal

Arthur's Missing Pal

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Truth

The Truth

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Make Up

Make Up

2019
×
★★½
Edit this entry  
20
An Easy Girl

An Easy Girl

2019
×
★★
Edit this entry  
20
Au secours!

Au secours!

1924
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
A... For Assassin

A... For Assassin

1966
×
★★½
Edit this entry  
19
Synchronic

Synchronic

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Flower with Petals of Steel

The Flower with Petals of Steel

1973
×
★★★½
Edit this entry  
18
Down by Law

Down by Law

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Window Water Baby Moving

Window Water Baby Moving

1959
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Lola's Secret

Lola's Secret

1984
×
★★
Edit this entry  
17
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Fashion Crimes

Fashion Crimes

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ride or Die

Ride or Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Gods of the New Age

Gods of the New Age

1984
×
★★★½
Edit this entry  
16
No. 12: Heaven and Earth Magic

No. 12: Heaven and Earth Magic

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Diamanda Galas - The Litanies of Satan

Diamanda Galas - The Litanies of Satan

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Huey!

Huey!

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spontaneous

Spontaneous

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
My Happy Family

My Happy Family

2017
×
★★★½
Edit this entry  
14
Save the Date

Save the Date

2012
×
★★★½
Edit this entry  
14
My Psychedelic Love Story

My Psychedelic Love Story

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Last Laugh

The Last Laugh

2020
×
★★★
Edit this entry  
13
Double Date

Double Date

2017
×
★★½
Edit this entry  
13
Dick

Dick

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Resistance

Resistance

2020
×
★★½
Edit this entry  
13
Underground

Underground

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Salvador Dalí: A Soft Self-Portrait

Salvador Dalí: A Soft Self-Portrait

1970
×
★★½
Edit this entry  
12
Les Vampires

Les Vampires

1915
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Magick Lantern Cycle

Magick Lantern Cycle

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Scorpio Rising

Scorpio Rising

1963
×
★★★
Read the review Edit this entry