PUNQ has logged 57 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Assunta Spina

Assunta Spina

1948
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
You the Rich

You the Rich

1948
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
We the Poor

We the Poor

1948
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Charterhouse of Parma

The Charterhouse of Parma

1948
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Pappa Bom

Pappa Bom

1949
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Kronblom kommer till stan

Kronblom kommer till stan

1949
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Kronblom

Kronblom

1947
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Livet i finnskogarna

Livet i finnskogarna

1947
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Kejsarn av Portugallien

Kejsarn av Portugallien

1944
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Livet på landet

Livet på landet

1943
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
XIVth Olympiad: The Glory of Sport

XIVth Olympiad: The Glory of Sport

1948
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Flame of the West

Flame of the West

1945
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Gold Diggers

The Gold Diggers

1923
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Shaheed

Shaheed

1948
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Portrait

The Portrait

1948
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Alias a Gentleman

Alias a Gentleman

1948
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
La Terra Trema

La Terra Trema

1948
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Cupboard Was Bare

The Cupboard Was Bare

1948
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Violette nei capelli

Violette nei capelli

1942
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Phantom Honeymoon

The Phantom Honeymoon

1919
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Professor, My Son

Professor, My Son

1946
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The New Testament

The New Testament

1936
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
My Father Was Right

My Father Was Right

1936
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Anna Karenina

Anna Karenina

1948
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
91:an Karlssons permis

91:an Karlssons permis

1947
×
Read the review Edit this entry  
24
Private Number 91-Karlsson

Private Number 91-Karlsson

1946
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Brita i grosshandlarhuset

Brita i grosshandlarhuset

1946
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Hamlet

Hamlet

1948
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
So This Is New York

So This Is New York

1948
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
G-Men Never Forget

G-Men Never Forget

1948
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Radar Patrol vs. Spy King

Radar Patrol vs. Spy King

1949
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Adventures of the Magic Globe or Witch's Tricks

The Adventures of the Magic Globe or Witch's Tricks

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Docks of New Orleans

Docks of New Orleans

1948
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Superman

Superman

1948
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Peter Rabbit 2: The Runaway

Peter Rabbit 2: The Runaway

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Elusive Pimpernel

The Elusive Pimpernel

1950
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Crows and Sparrows

Crows and Sparrows

1949
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Blue Mountains: Part II

The Blue Mountains: Part II

1949
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Blue Mountains: Part I

The Blue Mountains: Part I

1949
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Afrita Hanem: The Genie Lady

Afrita Hanem: The Genie Lady

1949
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Jeet

Jeet

1949
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Doraemon: Nobita's New Dinosaur

Doraemon: Nobita's New Dinosaur

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Andaz

Andaz

1949
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Boss Baby: Family Business

The Boss Baby: Family Business

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Johnny Holiday

Johnny Holiday

1949
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Fighting Fools

Fighting Fools

1949
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
En reportagefilm om Dansk Røde Kors

En reportagefilm om Dansk Røde Kors

1949
×
Read the review Edit this entry  
10
Brønderslev 1949

Brønderslev 1949

1949
×
★½
Read the review Edit this entry