taran has logged 277 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Happy Death Day to Us

Happy Death Day to Us

×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Burrow

Burrow

2020
×
Edit this entry  
25
8 Women

8 Women

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
Read the review Edit this entry  
22
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
An American Pickle

An American Pickle

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Unpregnant

Unpregnant

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Too Many Cooks

Too Many Cooks

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Prom

The Prom

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Silent Night, Deadly Night Part 2

Silent Night, Deadly Night Part 2

1987
×
Read the review Edit this entry  
08
Silent Night, Deadly Night

Silent Night, Deadly Night

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
Read the review Edit this entry  
06
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Freaky

Freaky

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Freaky

Freaky

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mank

Mank

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Curious Case of Benjamin Button

The Curious Case of Benjamin Button

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Alien³

Alien³

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Friday the 13th

Friday the 13th

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

2010
×
Read the review Edit this entry  
23
Freddy vs. Jason

Freddy vs. Jason

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
New Nightmare

New Nightmare

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Freddy's Dead: The Final Nightmare

Freddy's Dead: The Final Nightmare

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
A Nightmare on Elm Street: The Dream Child

A Nightmare on Elm Street: The Dream Child

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry