Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Snow White and the Huntsman

Snow White and the Huntsman

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Greenland

Greenland

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
San Andreas

San Andreas

2015
×
★★★★
Edit this entry  
01
Everest

Everest

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Fifty Shades Freed

Fifty Shades Freed

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Fifty Shades Darker

Fifty Shades Darker

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Fifty Shades of Grey

Fifty Shades of Grey

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Peanuts Movie

The Peanuts Movie

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Sing

Sing

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Goodnight Mommy

Goodnight Mommy

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Hotel Transylvania

Hotel Transylvania

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Finding Nemo

Finding Nemo

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Despicable Me 2

Despicable Me 2

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Despicable Me

Despicable Me

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Little Prince

The Little Prince

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Pacific Rim: Uprising

Pacific Rim: Uprising

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Jessabelle

Jessabelle

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Rainbow Troops

The Rainbow Troops

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Unholy

The Unholy

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Hotel Mumbai

Hotel Mumbai

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
It

It

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Satan's Slaves

Satan's Slaves

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Insidious: The Last Key

Insidious: The Last Key

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Dilan 1990

Dilan 1990

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Bao

Bao

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Nun

The Nun

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Two Blue Stripes

Two Blue Stripes

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry