Jordan Beaumont has logged 90 entries for films during May 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Nomads

Nomads

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Dick Tracy

Dick Tracy

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Urban Legend

Urban Legend

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Centurion

Centurion

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Night Clerk

The Night Clerk

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Quarantine 2: Terminal

Quarantine 2: Terminal

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Rhinestone

Rhinestone

1984
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Carlito's Way

Carlito's Way

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Gallows

The Gallows

2015
×
Read the review Edit this entry  
27
The Dyatlov Pass Incident

The Dyatlov Pass Incident

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Baby Boom

Baby Boom

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Descent

The Descent

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
A Rainy Day in New York

A Rainy Day in New York

2019
×
Read the review Edit this entry  
26
Sinister

Sinister

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mermaids

Mermaids

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Lovebirds

The Lovebirds

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Malevolent

Malevolent

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
The Adventures of Ford Fairlane

The Adventures of Ford Fairlane

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
No Escape

No Escape

2015
×
Read the review Edit this entry  
24
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Bay

The Bay

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Hustle

The Hustle

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Constantine

Constantine

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Nine to Five

Nine to Five

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
[REC]⁴ Apocalypse

[REC]⁴ Apocalypse

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Galaxy Quest

Galaxy Quest

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Beastie Boys Story

Beastie Boys Story

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
[REC]³ Genesis

[REC]³ Genesis

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
A Knight's Tale

A Knight's Tale

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Patton Oswalt: I Love Everything

Patton Oswalt: I Love Everything

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Master and Commander: The Far Side of the World

Master and Commander: The Far Side of the World

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Creep 2

Creep 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Best Little Whorehouse in Texas

The Best Little Whorehouse in Texas

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
[REC]²

[REC]²

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Fearless

Fearless

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Chicago

Chicago

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Lady Macbeth

Lady Macbeth

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Blue Collar

Blue Collar

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Long Kiss Goodnight

The Long Kiss Goodnight

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Wimbledon

Wimbledon

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Underwater

Underwater

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Creep

Creep

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Air America

Air America

1990
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Chronicle

Chronicle

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Wayne's World

Wayne's World

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry