Jordan Beaumont has logged 85 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Resident Evil: Apocalypse

Resident Evil: Apocalypse

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Damien: Omen II

Damien: Omen II

1978
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Father of the Bride

Father of the Bride

1950
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Resident Evil

Resident Evil

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Omen

The Omen

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Tom & Jerry

Tom & Jerry

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
The Best Offer

The Best Offer

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Ladykillers

The Ladykillers

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hardcore

Hardcore

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Cure

Cure

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Justice League

Justice League

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Fascination

Fascination

1979
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Departed

The Departed

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Hit

The Hit

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Into the Wild

Into the Wild

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Cannibal Holocaust

Cannibal Holocaust

1980
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Good, the Bad and the Ugly

The Good, the Bad and the Ugly

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Audition

Audition

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Star Trek: The Motion Picture

Star Trek: The Motion Picture

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Magnificent Seven

The Magnificent Seven

1960
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Two Faces of January

The Two Faces of January

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Star Trek IV: The Voyage Home

Star Trek IV: The Voyage Home

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Forget Paris

Forget Paris

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Tremors 2: Aftershocks

Tremors 2: Aftershocks

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Affliction

Affliction

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Lavender Hill Mob

The Lavender Hill Mob

1951
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spontaneous

Spontaneous

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Clovehitch Killer

The Clovehitch Killer

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Silver Streak

Silver Streak

1976
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Pulse

Pulse

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Funhouse

The Funhouse

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Monster Hunter

Monster Hunter

2020
×
Read the review Edit this entry  
16
Richard Pryor: Live on the Sunset Strip

Richard Pryor: Live on the Sunset Strip

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Kuffs

Kuffs

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
One False Move

One False Move

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
My Bloody Valentine

My Bloody Valentine

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
My Bloody Valentine

My Bloody Valentine

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Popcorn

Popcorn

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Willy's Wonderland

Willy's Wonderland

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
The Bishop's Wife

The Bishop's Wife

1947
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Maniac

Maniac

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Prowler

The Prowler

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry