Sort by

Brandon has logged 41 entries for films during October 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Possession

Possession

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Diabolique

Diabolique

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Carnival of Souls

Carnival of Souls

1998
×
½
Edit this entry  
27
The Inauguration of the Pleasure Dome

The Inauguration of the Pleasure Dome

1954
×
Read the review Edit this entry  
27
A Page of Madness

A Page of Madness

1926
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Mummy

The Mummy

1959
×
★★½
Edit this entry  
26
Hip-Hop: Beyond Beats & Rhymes

Hip-Hop: Beyond Beats & Rhymes

2006
×
Edit this entry  
25
Antichrist

Antichrist

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Pay It No Mind

Pay It No Mind

2012
×
Edit this entry  
23
Possession

Possession

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★½
Edit this entry  
21
Private Life

Private Life

2018
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Witch in the Window

The Witch in the Window

2018
×
★½
Edit this entry  
21
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Strangers: Prey at Night

The Strangers: Prey at Night

2018
×
★★½
Edit this entry  
18
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Article no.306

Article no.306

2008
×
Edit this entry  
17
Psych-Burn

Psych-Burn

1998
×
Read the review Edit this entry  
17
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

1989
×
★★
Edit this entry  
17
The Killer Shrews

The Killer Shrews

1959
×
½
Edit this entry  
16
Malevolent

Malevolent

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Beyond the Black Rainbow

Beyond the Black Rainbow

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Venom

Venom

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Devil

The Devil

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Apostle

Apostle

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
All of Me

All of Me

1984
×
Edit this entry  
11
Possession

Possession

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Possession

Possession

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Possession

Possession

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Body

The Body

2018
×
Edit this entry  
07
Hell House LLC II: The Abaddon Hotel

Hell House LLC II: The Abaddon Hotel

2018
×
Edit this entry  
03
The Golem: How He Came into the World

The Golem: How He Came into the World

1920
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Lizzie

Lizzie

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry