• Little Women

    ★★½

  • Scream

    ★★★

  • Bernice Bobs Her Hair

    ★★★

  • Pandora's Box

    ★★★½

  • The Slender Thread

    ★★★½

  • Malatesta’s Carnival of Blood

    ★★½

  • Grizzly Man

    ★★★½

  • Lake of the Dead

    ★★½

  • Baxter, Vera Baxter

    ★★½

  • It Should Happen to You

    ★★★

  • The Tempter

    ★★½

  • Shock

    ★★★

  • The Lost Weekend

    ★★★½

  • Men's Room

    ★★★

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • World on a Wire

    ★★★★½

  • The Return of the Soldier

    ★★½

  • Morning Glory

    ★★★