Zach Jones has logged 279 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
That's My Boy

That's My Boy

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Frosty the Snowman

Frosty the Snowman

1969
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Deck the Halls

Deck the Halls

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Four Christmases

Four Christmases

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Santa Clause 3: The Escape Clause

The Santa Clause 3: The Escape Clause

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
The Santa Clause 2

The Santa Clause 2

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Rookie

The Rookie

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
27 Dresses

27 Dresses

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Little Drummer Boy

The Little Drummer Boy

1968
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Big Daddy

Big Daddy

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Blockers

Blockers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Maleficent

Maleficent

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Miracle

Miracle

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
A Walk to Remember

A Walk to Remember

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
That Awkward Moment

That Awkward Moment

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Venom

Venom

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Get a Job

Get a Job

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Delivery Man

Delivery Man

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Spectre

Spectre

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Sitter

The Sitter

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Our Idiot Brother

Our Idiot Brother

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bad Teacher

Bad Teacher

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Blades of Glory

Blades of Glory

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
Read the review Edit this entry  
01
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Lou

Lou

2017
×
★★★★
Edit this entry  
28
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry