• A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • The Platform

    ★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • True History of the Kelly Gang

    ★★★★

  • Babyteeth

    ★★★★

  • Martin Eden

    ★★★★

  • Ema

    ★★★★½

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • First Cow

    ★★★★

  • The Fanatic

    ½

  • Waves

    ★★★★½

  • Judy

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Airplane Mode

    ½

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Frankenstein's Monster's Monster, Frankenstein

    ★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★

  • The Lion King

    ½

  • Patrick

    ★★★½

  • Anima

    ★★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Child's Play

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Dark Phoenix

    ★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★★½

  • Ma

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★

  • Butterflies

    ★★★

  • Anna

    ★★★½

  • The Jump

    ★★★½

  • White Echo

    ★★½

  • The Distance Between Us and the Sky

    ★★★½

  • And Then the Bear

    ★★★½

  • L'Observateur

    ★★★½

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Invisible Life

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★★½

  • Zombi Child

    ★★★

  • And Then We Danced

    ★★★★

  • Sorry We Missed You

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • Bacurau

    ★★★★½

  • Les Misérables

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Aladdin

    ★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★

  • You Don't Nomi

    ★★★★

  • I Am Easy to Find

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Guava Island

    ★★★★

  • Hellboy

  • The Nap

    ★★

  • The Haunting of Sharon Tate

    ½

  • Missing Link

    ★★★★

  • In the Time It Takes to Get There

    ★★

  • Shazam!

    ★★★½

  • Pet Sematary

    ★★

  • Love, Death & Robots: Zima Blue

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Blindspot

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Lucky 13

    ★★★½