• Free Guy

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★★½

  • The North Water

    ★★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Luca

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★½

  • Wish Dragon

    ★★★

  • Dr. Seuss' The Grinch Musical

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Hamilton

  • We Bare Bears: The Movie

    ★★★½

  • Martin Scorsese's Quarantine Short Film

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • Onward

    ★★★½

  • Minari

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Spree

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

    ★★★★★

  • The SpongeBob Musical: Live on Stage!

  • 1917

    ★★★★½

  • The Irishman

    ★★★½

  • The Lumineers: III

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★½

  • K-12

  • Joker

    ★★★

  • Rocko's Modern Life: Static Cling

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • dead end

  • Avengers: Endgame

    ★★½

  • Booksmart

    ★★★★½

  • The Prodigy

    ★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★½

  • Suspiria

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • The Package

    ½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★

  • The Toybox

    ★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • Bao

  • Black Panther

    ★★★★½

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★½

  • The Greatest Showman

    ★★★

  • Wonder

  • Ferdinand

  • Coco

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★½

  • Scotty and the Secret History of Hollywood

  • The Death of Stalin

    ★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★★

  • The Emoji Movie

  • Dunkirk

    ★★★½