• Don't Look Up

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★½

  • Scenes from a Marriage

  • Halloween Kills

  • Jungle Cruise

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★

  • Fear Street: 1978

  • Fear Street: 1994

  • Friends: The Reunion

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Cruella

  • Stowaway

    ★★

  • Peter Rabbit 2: The Runaway

    ½

  • Moxie

    ★★★★★

  • Double Patty

    ★★★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Wild Mountain Thyme

    ★★

  • Happiest Season

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

  • On the Rocks

    ★★

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★½

  • The New Mutants

    ★★½

  • I Used to Go Here

    ★★★

  • 30 Rock: A One-Time Special

  • We Bare Bears: The Movie

  • The Rental

  • The World to Come

    ★★★

  • Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend

  • A Parks and Recreation Special

  • Mrs. America

    ★★★★

  • Best Wishes, Warmest Regards: A Schitt's Creek Farewell

    ★★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★★

  • Trolls World Tour

    ★★★

  • The Hunt

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★★

  • Lost Girls

  • Horse Girl

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Black Bear

    ★★★½

  • Underwater

    ★★

  • Like a Boss

    ★★★

  • Bombshell

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★½

  • Jumanji: The Next Level

  • Frozen II

    ★★★★

  • Mrs. Fletcher

  • Eternal Beauty

    ★★½

  • Fractured

    ★★★½

  • Unbelievable

    ★★★★★

  • Tall Girl

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★

  • Hustlers

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Where'd You Go, Bernadette

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★

  • Annabelle Comes Home

  • Child's Play

    ★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★

  • Wine Country

    ★½

  • Buffaloed

    ★★★

  • Avengers: Endgame

  • Back Fork

    ★★★

  • Daffodils

    ★★★

  • The Curse of La Llorona

    ★★

  • Us

    ★★★