olivia has logged 322 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Final Destination 2

Final Destination 2

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Final Destination 3

Final Destination 3

2006
×
★★★
Edit this entry  
29
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Sleeping with Other People

Sleeping with Other People

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Our Idiot Brother

Our Idiot Brother

2011
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Horse Girl

Horse Girl

2020
×
★★★½
Edit this entry  
13
Montana Amazon

Montana Amazon

2013
×
Read the review Edit this entry  
04
Best Wishes, Warmest Regards: A Schitt's Creek Farewell

Best Wishes, Warmest Regards: A Schitt's Creek Farewell

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Emmet Awards Show!

The Emmet Awards Show!

2014
×
Read the review Edit this entry  
03
The LEGO Movie 4D: A New Adventure

The LEGO Movie 4D: A New Adventure

2016
×
Read the review Edit this entry  
28
Born

Born

2007
×
Read the review Edit this entry  
19
Bachelorette

Bachelorette

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spring Breakdown

Spring Breakdown

2009
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Paper Man

Paper Man

2009
×
★★★½
Edit this entry  
12
Being There

Being There

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
I Used to Go Here

I Used to Go Here

2020
×
★★★
Edit this entry  
08
Walk of Shame

Walk of Shame

2014
×
★★★
Edit this entry  
08
The Apartment

The Apartment

1960
×
★★★
Edit this entry  
07
Laws of Attraction

Laws of Attraction

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Peter Rabbit 2: The Runaway

Peter Rabbit 2: The Runaway

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
05
The Rocker

The Rocker

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Sweet Charity

Sweet Charity

1969
×
★★★½
Edit this entry  
03
Don't Think Twice

Don't Think Twice

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Waiting for Guffman

Waiting for Guffman

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Wet Hot American Summer

Wet Hot American Summer

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
We Bare Bears: The Movie

We Bare Bears: The Movie

2020
×
Read the review Edit this entry  
30
The House Bunny

The House Bunny

2008
×
★★★½
Edit this entry  
29
Neighbors

Neighbors

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Spring Breakdown

Spring Breakdown

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Adam & Steve

Adam & Steve

2005
×
★★½
Edit this entry  
24
Spring Breakdown

Spring Breakdown

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
Read the review Edit this entry  
16
Mimic

Mimic

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Replacement Killers

The Replacement Killers

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
An Evening with Beverly Luff Linn

An Evening with Beverly Luff Linn

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
WiseGirls

WiseGirls

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Romy and Michele's High School Reunion

Romy and Michele's High School Reunion

1997
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Romy and Michele's High School Reunion

Romy and Michele's High School Reunion

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Buffaloed

Buffaloed

2019
×
★★★
Edit this entry  
09
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★½
Edit this entry  
09
Mighty Aphrodite

Mighty Aphrodite

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Romy and Michele's High School Reunion

Romy and Michele's High School Reunion

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
MacGruber

MacGruber

2010
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Brothers Solomon

The Brothers Solomon

2007
×
★★★
Edit this entry  
05
Harmontown

Harmontown

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★½
Edit this entry  
27
Underwater

Underwater

2020
×
★★
Edit this entry  
27
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★
Read the review Edit this entry