olivia has logged 43 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
Read the review Edit this entry  
30
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★
Edit this entry  
28
Clockwatchers

Clockwatchers

1997
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Electric Horseman

The Electric Horseman

1979
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Waiting for Guffman

Waiting for Guffman

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Party Girl

Party Girl

1995
×
★★★
Edit this entry  
27
Josie and the Pussycats

Josie and the Pussycats

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Superman Returns

Superman Returns

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Inside Out

Inside Out

2011
×
Edit this entry  
25
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
Read the review Edit this entry  
25
For Your Consideration

For Your Consideration

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Mighty Wind

A Mighty Wind

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Julia

Julia

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Girl Most Likely

Girl Most Likely

2012
×
★★★★
Edit this entry  
23
Nine to Five

Nine to Five

1980
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Steel Magnolias

Steel Magnolias

1989
×
★★★
Edit this entry  
22
Nine to Five

Nine to Five

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
What's Up, Doc?

What's Up, Doc?

1972
×
★★★
Edit this entry  
21
The Daytrippers

The Daytrippers

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Clockwatchers

Clockwatchers

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Best in Show

Best in Show

2000
×
★★★
Edit this entry  
19
Spring Breakdown

Spring Breakdown

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Muppets Most Wanted

Muppets Most Wanted

2014
×
★★★
Edit this entry  
16
This Is Where I Leave You

This Is Where I Leave You

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Moxie

Moxie

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
10
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Reefer Madness: The Movie Musical

Reefer Madness: The Movie Musical

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Fried Green Tomatoes

Fried Green Tomatoes

1991
×
★★★★
Edit this entry  
09
Movie 43

Movie 43

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Stuck in Love

Stuck in Love

2012
×
Edit this entry  
08
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
★★★★
Edit this entry  
08
Bad Moms

Bad Moms

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Enough Said

Enough Said

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Troll

Troll

1986
×
Edit this entry  
06
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★½
Edit this entry  
04
North

North

1994
×
Read the review Edit this entry  
04
Traveller

Traveller

1997
×
Edit this entry  
04
2 Days in New York

2 Days in New York

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry