• The House

    ★★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • drew michael: red blue green

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • A Man Named Scott

  • Dave Chappelle: The Closer

  • Satisfaction

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • Squid Game

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Candyman

    ★★½

  • Free Guy

    ★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Old

  • Pig

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • F9

    ★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • Long Toast

  • Education

    ★★★★

  • Alex Wheatle

    ★★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Small Axe

  • Mank

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Love and Monsters

    ★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • Run

    ★★★

  • Red, White and Blue

    ★★★½

  • Habib

  • An Ode to Solitude

  • Caesura

    ★★★½

  • Mangrove

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • The Flower Man

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Tenet

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★½

  • Eric Andre: Legalize Everything

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • Das Volk

  • Help Me

  • Extraction

    ★★

  • Until the End of Time

  • Soldado Raso

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • The Way Back

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Bathwater

  • The Father

    ★★★