Royce has logged 18 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Ain't Them Bodies Saints

Ain't Them Bodies Saints

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
My Daily Routine

My Daily Routine

2011
×
Edit this entry  
31
Pioneer

Pioneer

2011
×
Edit this entry  
29
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
Read the review Edit this entry  
29
Old

Old

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
King Arthur: Legend of the Sword

King Arthur: Legend of the Sword

2017
×
★★
Edit this entry  
18
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★
Edit this entry  
18
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The 40 Year Old Virgin

The 40 Year Old Virgin

2005
×
★★★
Edit this entry  
18
It

It

2017
×
★★½
Edit this entry  
11
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Full Metal Jacket

Full Metal Jacket

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Barry Lyndon

Barry Lyndon

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry