• The Suicide Squad

    ★★★

  • Black Widow

  • Cruella

    ★★★★

  • Leyla Everlasting

  • The Hand

    ★★★★

  • The Prom

    ½

  • Enola Holmes

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★½

  • Strasbourg 1518

  • If Anything Happens I Love You

  • The Half of It

    ★★½

  • Mulan

  • Taylor Tomlinson: Quarter-Life Crisis

  • RGC

  • Emma.

    ★★★½

  • 365 Days

    ½

  • Sisters-In-Law at War

    ½

  • The Father

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • Miss Americana

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • Bombshell

    ★★

  • Little Women

    ★½

  • 1917

    ★★

  • Charlie's Angels

    ½

  • Recep Ivedik 6

    ½

  • Klaus

    ★★★½

  • The Fall

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★

  • Hustlers

    ★★

  • The King

  • Joker

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★★

  • GUO4

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Hair Love

  • The Lion King

  • Anima

  • Spider-Man: Far from Home

    ½

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Dark Phoenix

    ½

  • Uncle Thomas: Accounting for the Days

  • It Must Be Heaven

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • The Whistlers

  • I Lost My Body

    ★½

  • Sorry We Missed You

    ★★★★½

  • Deerskin

    ★★★★

  • The Hustle

    ½

  • The Neighbors' Window

  • Noah Land

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★½

  • Miller & Son

  • Shazam!

    ½

  • Pain and Glory

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • Long Shot

    ★★

  • Captain Marvel

  • The Aftermath

  • Talking About Trees

    ★★★½

  • Isn't It Romantic

    ½

  • Just Don't Think I'll Scream

    ★★★★½

  • Alita: Battle Angel

  • Fighting with My Family

    ★★★

  • Sometimes, I Think About Dying

  • Polar

    ½