medea has logged 24 entries for films during March 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

1946
×
★★★½
Edit this entry  
29
Autumn

Autumn

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Amarcord

Amarcord

1973
×
★★★
Edit this entry  
28
Mirror

Mirror

1975
×
★★★★★
Edit this entry  
27
The Lady Vanishes

The Lady Vanishes

1938
×
★★★½
Edit this entry  
27
Legally Blonde 2: Red, White & Blonde

Legally Blonde 2: Red, White & Blonde

2003
×
★★½
Edit this entry  
26
Seven Samurai

Seven Samurai

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
Edit this entry  
25
Grand Illusion

Grand Illusion

1937
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Lolita

Lolita

1997
×
★★★
Edit this entry  
22
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Leopard

The Leopard

1963
×
★★★★
Edit this entry  
21
Melancholia

Melancholia

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Darling

Darling

1965
×
★★★
Edit this entry  
17
Diary of a Country Priest

Diary of a Country Priest

1951
×
Edit this entry  
16
Billy Liar

Billy Liar

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
India Song

India Song

1975
×
★★★★
Edit this entry  
14
A Kind of Loving

A Kind of Loving

1962
×
★★★½
Edit this entry  
12
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★
Edit this entry  
09
Noah Land

Noah Land

2019
×
★★½
Edit this entry  
08
Melancholia

Melancholia

2011
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Sisters-In-Law at War

Sisters-In-Law at War

2020
×
½
Edit this entry