rachel has logged 69 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Loki

Loki

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Dawn of the Planet of the Apes

Dawn of the Planet of the Apes

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Rise of the Planet of the Apes

Rise of the Planet of the Apes

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Kung Fu Panda

Kung Fu Panda

2008
×
★★★½
Edit this entry  
22
Kung Fu Panda 2

Kung Fu Panda 2

2011
×
★★★★
Edit this entry  
22
Big Hero 6

Big Hero 6

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Monster

Monster

2018
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Grimsby

Grimsby

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★
Edit this entry  
21
Life Itself

Life Itself

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Times of Harvey Milk

The Times of Harvey Milk

1984
×
Read the review Edit this entry  
15
Sleepers

Sleepers

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
ariana grande: excuse me, i love you

ariana grande: excuse me, i love you

2020
×
Read the review Edit this entry  
05
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Mist

The Mist

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ghost

Ghost

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Deadly Illusions

Deadly Illusions

2021
×
Read the review Edit this entry  
15
Titanic II

Titanic II

2010
×
Read the review Edit this entry  
12
Troy

Troy

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Dawn of the Planet of the Apes

Dawn of the Planet of the Apes

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
For a Good Time, Call...

For a Good Time, Call...

2012
×
★★½
Edit this entry  
26
Minari

Minari

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Yellow Birds

The Yellow Birds

2017
×
★★★
Edit this entry  
15
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Journeys with George

Journeys with George

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Witness

Witness

1985
×
★★
Edit this entry  
07
The Curse of Audrey Earnshaw

The Curse of Audrey Earnshaw

2020
×
★★
Edit this entry  
07
Maze Runner: The Death Cure

Maze Runner: The Death Cure

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Maze Runner

The Maze Runner

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
American Skin

American Skin

2019
×
Read the review Edit this entry  
05
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Chappaquiddick

Chappaquiddick

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Love, Rosie

Love, Rosie

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Rhythm Section

The Rhythm Section

2020
×
½
Read the review Edit this entry