• The Kindness of Strangers

  • Alita: Battle Angel

    ★★★★

  • Big Time Adolescence

    ★★★★

  • Knock Down the House

    ★★★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★½

  • The Vast of Night

    ★★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★

  • The Lodge

    ★★½

  • Honey Boy

    ★★★★★

  • The Farewell

    ★★★★★

  • Polar

  • Serenity

    ★★

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

    ★★★

  • Fyre

    ★★★½

  • Only Mine

    ★★

  • Glass

    ★★★

  • Escape Room

    ½

  • Holmes & Watson

  • Vice

    ★★

  • The Mule

    ★★½

  • Dumplin'

    ★★★

  • Bumblebee

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★★½

  • The Possession of Hannah Grace

  • Aquaman

    ★★½

  • Suzzanna: Buried Alive

    ★★

  • Creed II

    ★★★★

  • Bird Box

    ★★★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • Then Came You

    ½

  • Stella's Last Weekend

    ★★★

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★★

  • Venom

  • Brian Banks

    ★★★★

  • The Perfection

    ★★★

  • Green Book

    ★★★½

  • High Life

    ★★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★★

  • mid90s

    ★★½

  • Freaks

  • Life Itself

    ★★★★

  • Widows

    ★★★

  • Halloween

    ★★½

  • Hotel Mumbai

    ★★★½

  • The Hate U Give

    ★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★★

  • At Eternity's Gate

    ★★★½

  • The Nun

    ★½

  • The Sisters Brothers

    ★★★½

  • Suspiria

    ★★★★★

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★

  • First Man

    ★★★½

  • A Simple Favor

    ★★★½

  • Roma

    ★★★

  • Mile 22

    ★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★★

  • The Meg

    ★★½

  • The Equalizer 2

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★

  • Sharp Objects

    ★★★★

  • The First Purge

    ★★

  • Sicario: Day of the Soldado

    ★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★

  • Malicious

    ½

  • Set It Up

    ★★★★

  • Poor Animals

    ★★★★★