Ale🙅🏻‍♀️ has logged 82 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
A Christmas Prince

A Christmas Prince

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Killer Legends

Killer Legends

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Election

Election

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Mom and Dad

Mom and Dad

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Uncle Buck

Uncle Buck

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Santa Clause 3: The Escape Clause

The Santa Clause 3: The Escape Clause

2006
×
Read the review Edit this entry  
02
The Santa Clause 2

The Santa Clause 2

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
A Christmas Prince: The Royal Wedding

A Christmas Prince: The Royal Wedding

2018
×
Read the review Edit this entry  
01
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Widows

Widows

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Tragedy Girls

Tragedy Girls

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Halloween

Halloween

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Venom

Venom

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The House with a Clock in Its Walls

The House with a Clock in Its Walls

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Rise of the Planet of the Apes

Rise of the Planet of the Apes

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Nun

The Nun

2018
×
Read the review Edit this entry  
24
Awaken the Shadowman

Awaken the Shadowman

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
24
The Midnight Man

The Midnight Man

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Audrie & Daisy

Audrie & Daisy

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
I Kill Giants

I Kill Giants

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Belko Experiment

The Belko Experiment

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Jungle Book

The Jungle Book

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
Read the review Edit this entry  
14
Hotel Transylvania

Hotel Transylvania

2012
×
Read the review Edit this entry  
14
Hotel Transylvania 2

Hotel Transylvania 2

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Smiley

Smiley

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
12
The Cloverfield Paradox

The Cloverfield Paradox

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Coraline

Coraline

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Wish Upon

Wish Upon

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Little Hours

The Little Hours

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry