• Cruella

    ★★½

  • The Woman in the Window

    ★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • Malcolm & Marie

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • The White Tiger

    ★★★½

  • Death to 2020

  • Wonder Woman 1984

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • The Undoing

    ★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★½

  • We Are Who We Are

    ★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • The New Mutants

    ★★½

  • Tenet

    ★★★

  • Project Power

    ★★

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • ViihTube: Amiga do Inimigo

    ½

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • I May Destroy You

    ★★★★★

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

  • Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend

    ★★★

  • Hollywood

    ★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • The Hater

    ★★★★

  • Pete Davidson: Alive from New York

  • Onward

    ★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • 365 Days

    ½

  • Minari

    ★★★★★

  • The Social Dilemma

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Miss Americana

  • A Fall from Grace

    ½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★★

  • The Irishman: In Conversation

  • Let It Snow

    ★★★

  • Watchmen

    ★★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Fractured

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • The Platform

    ★★½

  • K-12

    ★★

  • The King

    ★★★½

  • Wasp Network

    ★★

  • The Laundromat

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Joker

    ½

  • Ford v Ferrari

    ★★½

  • Uncut Gems

    ½

  • Marriage Story

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ½

  • Hair Love

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★

  • A Rainy Day in New York

    ½

  • Secret Obsession

  • Anima

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★½

  • Arctic Monkeys - Live In Mexico

  • Anna

    ★★