• Seaspiracy

    ★★★½

  • Coming 2 America

    ★★★★

  • Biggie: I Got a Story to Tell

    ★★★★

  • Pelé

    ★★★

  • Behind Her Eyes

    ★★★

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★★★★★

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★★★

  • Crack: Cocaine, Corruption & Conspiracy

    ★★★★

  • Death to 2020

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Dente por Dente

    ★★

  • Soul

    ★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★½

  • Fear City: New York vs The Mafia

    ★★★★

  • Athlete A

    ★★★★★

  • Murder to Mercy: The Cyntoia Brown Story

    ★★★★

  • Made You Look: A True Story About Fake Art

    ★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★★

  • Mulan

    ★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★★

  • Pinocchio

    ★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★

  • Watchmen

    ★★★★½

  • Bikram: Yogi, Guru, Predator

    ★★★½

  • Joker

  • The Lion King

    ★★★½

  • Apollo: Missions to the Moon

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Bacurau

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Mussum: Um Filme do Cacildis

    ★★★

  • One Child Nation

    ★★★★★

  • American Factory

    ★★★★

  • The Edge of Democracy

    ★★★★

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

    ★★★★★

  • Fyre

    ★★★

  • Holy Tour

    ★★

  • El Pepe, A Supreme Life

    ★★★

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • Tungstênio

    ★★★

  • Recovery Boys

    ★★★★

  • The Legend of Cocaine Island

    ★★★★

  • A Quiet Place

  • Isle of Dogs

    ★★★

  • Hereditary

    ★★½

  • Generation Wealth

    ★★★★

  • The Post

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • Unicorn Store

    ★★★

  • Cuba and the Cameraman

    ★★★★★

  • Bingo: The King of the Mornings

  • The Movie of My Life

  • Dunkirk

  • Alien: Covenant

    ★★★★

  • Countdown to Death: Pablo Escobar

    ★★★★

  • Get Out

  • Rocco

    ★★★

  • 13th

    ★★★★★

  • Into the Inferno

    ★★★★★

  • Stronger Than The World: The Story of José Aldo

  • Aquarius

  • The Handmaiden

    ★★★★½

  • Team Foxcatcher

    ★★★★

  • The Revenant

    ★★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

  • The Hateful Eight

  • Chico - Brazilian Artist