• Creed III

  • Canterbury Glass

  • The King's Man

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • Hawkeye

  • House of Gucci

    ★★

  • Home Sweet Home Alone

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Clifford the Big Red Dog

    ★★★

  • Encanto

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★½

  • Ron's Gone Wrong

    ★★½

  • Muppets Haunted Mansion

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★

  • Cry Macho

    ★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★

  • Dear Evan Hansen

  • Last Night in Soho

    ★★★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • Cinderella

    ½

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • King Richard

    ★★★½

  • Belfast

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★★★

  • Reminiscence

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★

  • The Suicide Squad

    ★★

  • Old

    ★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • The Tomorrow War

  • Batman: The Long Halloween, Part One

    ★★★

  • No Sudden Move

    ★★★

  • Fatherhood

    ★★★

  • Luca

    ★★★★½

  • Far From the Tree

  • Loki

  • In the Heights

    ★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Cruella

    ★★

  • Army of the Dead

    ★★★★

  • Maggie Simpson in The Force Awakens from Its Nap

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • Thunder Force

  • Mortal Kombat

    ★★★★

  • Bad Trip

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • Yes Day

    ½

  • Coming 2 America

    ★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★

  • Tom & Jerry

    ½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • The Sparks Brothers

    ★★★★

  • CODA

    ★★★½

  • The Little Things

    ★★½

  • Malcolm & Marie

    ★½

  • Wish Dragon

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★★

  • Burrow