RageInTheCage53 has logged 265 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Merrily We Go to Hell

Merrily We Go to Hell

1932
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Phineas and Ferb: The Movie: Across the 2nd Dimension

Phineas and Ferb: The Movie: Across the 2nd Dimension

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
About Time

About Time

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Executioner

The Executioner

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Home Sweet Home Alone

Home Sweet Home Alone

2021
×
Read the review Edit this entry  
24
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Jackie

Jackie

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Election

Election

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Strange Thing About the Johnsons

The Strange Thing About the Johnsons

2011
×
Read the review Edit this entry  
25
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Clifford the Big Red Dog

Clifford the Big Red Dog

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Far From the Tree

Far From the Tree

2021
×
Read the review Edit this entry  
23
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
King Richard

King Richard

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
A Silent Voice

A Silent Voice

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Belfast

Belfast

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Ron's Gone Wrong

Ron's Gone Wrong

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Begin Again

Begin Again

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Original Cast Album: Company

Original Cast Album: Company

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Muppets Haunted Mansion

Muppets Haunted Mansion

2021
×
Read the review Edit this entry  
10
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Halloweentown

Halloweentown

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Batman: The Long Halloween, Part One

Batman: The Long Halloween, Part One

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Minutemen

Minutemen

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Cry Macho

Cry Macho

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry