• Don't Look Up

    ★★★★

  • Maid

    ★★★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Loki

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★★★

  • The Undoing

    ★★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Extra Footage

    ★★★★★

  • Malcolm X Drum Circle

    ½

  • The Circle

  • The land of Adat

    ½

  • Plastic Inferno

    ½

  • سليل

    ★★

  • المجمعة

  • الأبدي

    ½

  • رامبلر

    ½

  • Delusion

    ½

  • Nostalgia

    ★★★½

  • Depth of Field

    ★★★½

  • رحلة الركاب

    ★★

  • Ambitious

    ★★

  • Block

    ½

  • Lumieres

    ★★★

  • 12

    ★★★★½

  • Oudah

    ★★★

  • Dopamine

    ½

  • زاجل

    ½

  • أسلاك

    ½

  • Detour

    ★★

  • Honest Thief

    ★★★★★

  • Sane Wife

    ★★★½

  • Al-Bndanah

    ½

  • The Banned

    ½

  • Pieces

  • Mones

    ½

  • The Dance of Olive Trees in the Wind

    ★★★½

  • The abyss

    ½

  • Knotted balls

    ★½

  • Senses

    ★★

  • Life

    ★★★★

  • Best Friends Forever

    ★★★

  • Morning smoke

    ★★★★

  • Bin Farzan

  • Exit 5

    ★★

  • Traveler

    ★★★★½

  • The life behind

    ★½

  • The Village

  • Coexisting

  • Salam Kaka

    ★★★

  • A Chocolate Tale

    ★★½

  • The 8th Day of the Week

    ★★★★★

  • A Whisker Away

    ★★★★★

  • Old Kids

    ★★

  • Self Made: Inspired by the Life of Madam C.J. Walker

    ★★★★★

  • And When Do I Sleep?

    ★★★★

  • 365 Days

    ½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • Cuties

    ½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Weathering with You

    ★★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Shazam!

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★★

  • عقلي

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★★½

  • Green Book

    ★★★★★

  • Never Look Away

    ★★★★★