• Dark Phoenix

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★★

  • Us

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★½

  • Venom

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • Roma

    ★★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Pacific Rim: Uprising

    ★★

  • Love, Simon

    ★★★★

  • Red Sparrow

  • Annihilation

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★½

  • Hey Arnold! The Jungle Movie

    ★★★★½

  • Wonder

  • Coco

    ★★★★★

  • Geostorm

    ★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★★

  • The Snowman

    ½

  • Happy Death Day

  • Flatliners

  • Unicorn Store

    ★★★★★

  • The Mountain Between Us

  • It

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ½

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • Dunkirk

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★★

  • In a Heartbeat

  • Alien: Covenant

    ½

  • Life

  • Baby Driver

    ★★★★★

  • The Foreigner

  • Kong: Skull Island

    ★★★★

  • Logan

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★★

  • Before I Fall

  • Hidden Figures

  • Moana

  • Lion

    ★★★★★

  • Hacksaw Ridge

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Team Thor: Part 1

    ★★★★★

  • The Purge: Election Year

    ★★★★

  • X-Men: Apocalypse

    ★★★

  • Captain America: Civil War

  • Hush

    ★★★★★

  • Ant-Man

    ★★★★★

  • Inside Out

  • Jurassic World

  • Avengers: Age of Ultron

    ½

  • World of Tomorrow

    ★★★★

  • Big Hero 6

    ★★★★★

  • Gone Girl

    ★★★★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★★

  • Maleficent

  • The Amazing Spider-Man 2

    ½

  • Prisoners

  • Gravity

    ★★★½

  • Pacific Rim

    ★★★★★

  • The Purge

    ★★★½

  • Now You See Me

    ★★★★★

  • The Conjuring

  • Life of Pi

  • The Bay

    ★★★

  • The Amazing Spider-Man