• Midnight Mass

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★★

  • The Witcher: Nightmare of the Wolf

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Batman: The Long Halloween, Part Two

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★

  • Batman: The Long Halloween, Part One

    ★★★★

  • Loki

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★½

  • The Traveler

  • F9

    ★★

  • Army of the Dead

    ★★★★

  • Mare of Easttown

  • Godzilla vs. Kong

    ★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • WandaVision

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Education

    ★★★

  • Alex Wheatle

    ★★★

  • Two Distant Strangers

  • The Lego Star Wars Holiday Special

  • Mank

    ★★★

  • The Queen's Gambit

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Soul

    ★★★½

  • Red, White and Blue

    ★★★★

  • Mangrove

    ★★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Lovers Rock

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

  • The New Mutants

    ★★

  • Tenet

    ★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★★

  • The Way Back

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★

  • Minari

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Possessor

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Underwater

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★★

  • Frozen II

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Battle at Big Rock

    ★★★

  • Guns Akimbo

    ★★

  • Bad Education

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • The King

    ★★★

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Ready or Not

    ★★★★