Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The White Tiger

The White Tiger

2021
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Game

The Game

1997
×
★★★½
Edit this entry  
26
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Fugitive

The Fugitive

1993
×
★★★
Edit this entry  
24
Mystic River

Mystic River

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Misha and the Wolves

Misha and the Wolves

2021
×
★★★½
Edit this entry  
18
Old

Old

2021
×
★★★
Edit this entry  
13
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Edit this entry  
10
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
09
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★
Edit this entry  
09
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★
Edit this entry  
06
The Interpreter

The Interpreter

2005
×
★★★
Edit this entry  
05
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
03
The Present

The Present

2020
×
Edit this entry  
02
Polytechnique

Polytechnique

2009
×
★★★½
Edit this entry  
29
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★½
Edit this entry  
27
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Edit this entry  
24
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★
Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Last Samurai

The Last Samurai

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Creep 2

Creep 2

2017
×
★★★½
Edit this entry  
29
Two Distant Strangers

Two Distant Strangers

2020
×
Edit this entry  
28
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★
Edit this entry  
27
Creep

Creep

2014
×
★★★★
Edit this entry  
26
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★½
Edit this entry  
24
State of Play

State of Play

2009
×
★★★★
Edit this entry  
23
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Edit this entry  
22
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★
Edit this entry  
21
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★½
Edit this entry  
20
Demolition

Demolition

2015
×
★★★
Edit this entry  
18
Sully

Sully

2016
×
★★★
Edit this entry  
18
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★½
Edit this entry  
16
Paddington

Paddington

2014
×
★★★½
Edit this entry  
15
Con Air

Con Air

1997
×
★★
Edit this entry  
14
Kramer vs. Kramer

Kramer vs. Kramer

1979
×
★★★★½
Edit this entry  
14
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Devil's Advocate

The Devil's Advocate

1997
×
★★★
Edit this entry  
10
Monty Python and the Holy Grail

Monty Python and the Holy Grail

1975
×
Edit this entry  
09
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★½
Edit this entry  
09
The Notebook

The Notebook

2004
×
★★★★
Edit this entry  
08
13th

13th

2016
×
★★★★
Edit this entry  
08
Cloverfield

Cloverfield

2008
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Witcher: Nightmare of the Wolf

The Witcher: Nightmare of the Wolf

2021
×
★★
Edit this entry  
02
Tron

Tron

1982
×
★★
Edit this entry  
30
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
12
The Age of Innocence

The Age of Innocence

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Blue Ruin

Blue Ruin

2013
×
★★★
Edit this entry