rallytoucan has logged 62 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
1917

1917

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
30
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Cherry

Cherry

2021
×
★★★½
Edit this entry  
29
Stuber

Stuber

2019
×
★★★
Edit this entry  
28
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★★
Edit this entry  
28
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★
Edit this entry  
27
The World to Come

The World to Come

2020
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Mauritanian

The Mauritanian

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
Cake

Cake

2014
×
★½
Edit this entry  
26
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Jackie

Jackie

2016
×
★★★★
Edit this entry  
25
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
25
X-Men: The Last Stand

X-Men: The Last Stand

2006
×
★★★½
Edit this entry  
25
Werewolves Within

Werewolves Within

2021
×
★★★½
Edit this entry  
24
Your Highness

Your Highness

2011
×
★★
Edit this entry  
23
The Rookie

The Rookie

2002
×
★★★
Edit this entry  
23
Old

Old

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Public Enemies

Public Enemies

2009
×
★★½
Edit this entry  
23
Jolt

Jolt

2021
×
★★★½
Edit this entry  
22
Get a Job

Get a Job

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★
Edit this entry  
21
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★
Edit this entry  
20
Barton Fink

Barton Fink

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★
Edit this entry  
19
The Childhood of a Leader

The Childhood of a Leader

2015
×
★★★★
Edit this entry  
18
Never Let Me Go

Never Let Me Go

2010
×
★★★★
Edit this entry  
18
Brothers

Brothers

2009
×
★★★
Edit this entry  
18
Won't Back Down

Won't Back Down

2012
×
★★½
Edit this entry  
17
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Rental

The Rental

2020
×
★★½
Edit this entry  
16
Table 19

Table 19

2017
×
★★★½
Edit this entry  
16
Pig

Pig

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★½
Edit this entry  
16
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★½
Edit this entry  
15
Scoop

Scoop

2006
×
★★★
Edit this entry  
15
X2

X2

2003
×
★★★
Edit this entry  
14
Gunpowder Milkshake

Gunpowder Milkshake

2021
×
★★★½
Edit this entry  
14
Loki

Loki

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Lars and the Real Girl

Lars and the Real Girl

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Music

Music

2021
×
½
Edit this entry  
13
Pete's Dragon

Pete's Dragon

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Money Monster

Money Monster

2016
×
★★★★
Edit this entry  
12
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Old Man & the Gun

The Old Man & the Gun

2018
×
★★★★
Edit this entry  
11
Coherence

Coherence

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Courier

The Courier

2020
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Signal

The Signal

2014
×
★★½
Edit this entry  
08
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★
Edit this entry