randizzleDee has logged 50 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Philadelphia Story

The Philadelphia Story

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
First Cow

First Cow

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Love Exposure

Love Exposure

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Belladonna of Sadness

Belladonna of Sadness

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Ginger Snaps

Ginger Snaps

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★
Edit this entry  
28
Bad Lieutenant

Bad Lieutenant

1992
×
Edit this entry  
24
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Halloween

Halloween

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Mean Streets

Mean Streets

1973
×
★★★★
Edit this entry  
17
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Resident Evil: Retribution

Resident Evil: Retribution

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Resident Evil: Afterlife

Resident Evil: Afterlife

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
M

M

1931
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★½
Edit this entry  
26
Angel's Egg

Angel's Egg

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Yojimbo

Yojimbo

1961
×
★★★★
Edit this entry  
21
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
Edit this entry  
18
Urusei Yatsura 2: Beautiful Dreamer

Urusei Yatsura 2: Beautiful Dreamer

1984
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Brood

The Brood

1979
×
★★★★
Edit this entry  
12
D.E.B.S.

D.E.B.S.

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★
Edit this entry  
04
Drop Dead Gorgeous

Drop Dead Gorgeous

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
A New Leaf

A New Leaf

1971
×
★★★★
Edit this entry  
20
Mikey and Nicky

Mikey and Nicky

1976
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Saw III

Saw III

2006
×
Read the review Edit this entry  
02
Saw II

Saw II

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
TFW No GF

TFW No GF

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Network

Network

1976
×
Read the review Edit this entry  
13
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Mule

The Mule

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Candyman

Candyman

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Cremator

The Cremator

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Waiters

The Waiters

1993
×
Read the review Edit this entry  
08
Vertigo

Vertigo

1958
×
Edit this entry  
25
The Master

The Master

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Looper

Looper

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Jawbreaker

Jawbreaker

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Splash

Splash

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry