• Sharp Objects

  • Burning

  • Under the Silver Lake

  • Climax

    ★★★

  • Cold War

    ★★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★

  • Game Over, Man!

    ★★★

  • A Quiet Place

  • Game Night

  • Transit

    ★★★★★

  • Isle of Dogs

  • Annihilation

  • Hearts Beat Loud

  • Never Goin' Back

  • The Miseducation of Cameron Post

    ★★★★★

  • Shirkers

  • Assassination Nation

  • Hereditary

  • Sorry to Bother You

  • Mandy

    ★★★★★

  • Won't You Be My Neighbor?

  • Eighth Grade

  • The Kindergarten Teacher

  • Phantom Thread

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★½

  • Nathan for You: Finding Frances

  • WHAT DID JACK DO?

  • Creep 2

  • Blade Runner 2049

  • Gerald's Game

  • Revenge

  • The Ritual

  • The Death of Stalin

  • I, Tonya

  • Jim & Andy: The Great Beyond

  • mother!

  • It

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★

  • Lady Bird

  • First Reformed

    ★★★★★

  • The Shape of Water

  • Wet Hot American Summer: Ten Years Later

  • Dunkirk

  • Tour de Pharmacy

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★

  • Oh, Hello on Broadway

  • You Were Never Really Here

  • Good Time

    ★★★★★

  • The Beguiled

  • The Florida Project

  • The Killing of a Sacred Deer

  • How to Talk to Girls at Parties

    ★★★

  • Twin Peaks: The Return

    ★★★★½

  • It Comes at Night

    ★★★

  • Life

    ★½

  • Flower

  • The Disaster Artist

  • Atomic Blonde

  • Baby Driver

  • Big Little Lies

  • Logan

  • The Lego Batman Movie

  • Brigsby Bear

  • Get Out

  • Lemon

    ★★★

  • Call Me by Your Name

  • A Ghost Story

  • Thoroughbreds

    ★★★★★

  • Ingrid Goes West

  • The Big Sick

  • The Little Hours

  • I Don't Feel at Home in This World Anymore