• Fences

    ★★½

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

  • Doctor Strange

    ★½

  • 20th Century Women

    ★★★★★

  • Masterminds

    ★★★

  • Split

    ★★½

  • The Void

    ★★½

  • The Edge of Seventeen

  • Mascots

  • Nocturnal Animals

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Arrival

  • La La Land

  • Kubo and the Two Strings

  • Suicide Squad

  • Shin Godzilla

    ★★★★★

  • Your Name.

  • The Purge: Election Year

    ★★★

  • Maudie

    ★★★

  • Finding Dory

  • Popstar: Never Stop Never Stopping

  • The Neon Demon

  • Personal Shopper

  • Hell or High Water

  • American Honey

  • The Nice Guys

  • The Handmaiden

  • Raw

  • The Jungle Book

  • Joe Pera Talks You to Sleep

    ★★★★★

  • Sausage Party

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★★★

  • Don't Breathe

  • Hush

  • Everybody Wants Some!!

  • 10 Cloverfield Lane

  • Zootopia

  • Hail, Caesar!

  • The Fundamentals of Caring

    ★★½

  • Certain Women

    ★★★★★

  • Captain Fantastic

  • Hunt for the Wilderpeople

  • Wiener-Dog

  • The Revenant

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★

  • A Very Murray Christmas

  • Vanilla PD

    ★★★★★

  • The Big Short

  • The Devil's Candy

  • Anomalisa

  • Room

  • Legend

    ★★½

  • People, Places, Things

  • 7 Days in Hell

  • The Lobster

  • Circle

    ★★

  • Green Room

  • Mad Max: Fury Road

  • The Invitation

    ★★★

  • The DUFF

  • They Look Like People

  • Me and Earl and the Dying Girl

  • Dope

  • Tangerine

  • The End of the Tour

  • The Witch

  • The Interview

  • Unedited Footage of a Bear

    ★★★★★

  • Ex Machina

  • Too Many Cooks

    ★★★★★

  • Interstellar

  • John Wick

    ★★★