Shaun has logged 429 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Jay and Silent Bob Reboot

Jay and Silent Bob Reboot

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Schindler's List

Schindler's List

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Celebration

The Celebration

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Defiance

Defiance

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Discreet Charm of the Bourgeoisie

The Discreet Charm of the Bourgeoisie

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
As Good as It Gets

As Good as It Gets

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Dead Pool

The Dead Pool

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Sudden Impact

Sudden Impact

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Enforcer

The Enforcer

1976
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Magnum Force

Magnum Force

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dirty Harry

Dirty Harry

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Giallo

Giallo

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Fantastic Planet

Fantastic Planet

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Downrange

Downrange

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Coherence

Coherence

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Battery

The Battery

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Trailer Park Boys Xmas Special

The Trailer Park Boys Xmas Special

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Mayhem

Mayhem

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Big Game

Big Game

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Rare Exports: A Christmas Tale

Rare Exports: A Christmas Tale

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
In the Line of Fire

In the Line of Fire

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The New York Ripper

The New York Ripper

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Wagons East!

Wagons East!

1994
×
Read the review Edit this entry  
14
The Loveless

The Loveless

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Quarantine

Quarantine

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Trauma

Trauma

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Images

Images

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Krampus

Krampus

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Bonfire of the Vanities

The Bonfire of the Vanities

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Kika

Kika

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Bill & Ted's Bogus Journey

Bill & Ted's Bogus Journey

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Life Is Sweet

Life Is Sweet

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Sabrina

Sabrina

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Children of the Corn

Children of the Corn

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Deep Red

Deep Red

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Inferno

Inferno

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Nimic

Nimic

2019
×
Edit this entry  
27
Tenebre

Tenebre

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry