• Mare of Easttown

    ★★★★★

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★★★

  • WandaVision

    ½

  • The Prom

    ★★

  • Derek DelGaudio's In & of Itself

    ★★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

  • My Octopus Teacher

    ★★★

  • The Invisible Man

  • Disclosure

  • Promising Young Woman

    ★★

  • Possessor

    ★★★½

  • Spree

    ★★★★★

  • Saint Maud

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Ready or Not

  • Midsommar

  • Ma

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Us

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Bird Box

  • The Hug

  • The Perfection

    ★★

  • If Beale Street Could Talk

  • At Eternity's Gate

  • Suspiria

    ★★★★★

  • A Star Is Born

  • The Favourite

  • Roma

    ★★★★★

  • Crazy Rich Asians

  • Mission: Impossible - Fallout

  • Ocean's Eight

  • Incredibles 2

  • BlacKkKlansman

  • Shoplifters

  • Climax

    ★★★★★

  • Deadpool 2

  • Andre the Giant

    ★★★★★

  • Ready Player One

  • A Quiet Place

  • Annihilation

  • Black Panther

    ★★★★★

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★★

  • Mandy

    ★★★★

  • Eighth Grade

  • Searching

  • The Post

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • Coco

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★★

  • Kingsman: The Golden Circle

  • I, Tonya

  • mother!

  • It

  • Lady Bird

  • The Shape of Water

  • Thelma

    ★★

  • Dunkirk

  • Good Time

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★½

  • The Florida Project

  • The Square

  • Wonder Woman