raphstrummer0 has logged 176 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Rent-A-Pal

Rent-A-Pal

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Imaginarium

Imaginarium

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Thing

The Thing

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Santa and the Ice Cream Bunny

Santa and the Ice Cream Bunny

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Santa Claus Conquers the Martians

Santa Claus Conquers the Martians

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Christmas Evil

Christmas Evil

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Game Over

Game Over

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
A Creepshow Holiday Special

A Creepshow Holiday Special

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Class Action Park

Class Action Park

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Stay

Stay

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Stand

The Stand

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Prophecy 3: The Ascent

The Prophecy 3: The Ascent

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Prophecy II

The Prophecy II

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Prophecy

The Prophecy

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Dark End of the Street

The Dark End of the Street

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Gutterbug

Gutterbug

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Open 24 Hours

Open 24 Hours

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Rocketeer

The Rocketeer

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Call of the Wild

The Call of the Wild

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Thank You for Smoking

Thank You for Smoking

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Rebuilding Paradise

Rebuilding Paradise

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Justice League

Justice League

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Deerskin

Deerskin

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Porno

Porno

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dressed to Kill

Dressed to Kill

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
King Kong

King Kong

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Coherence

Coherence

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Split Second

Split Second

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Too Late

Too Late

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Silent Night, Deadly Night 5: The Toy Maker

Silent Night, Deadly Night 5: The Toy Maker

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Martha Marcy May Marlene

Martha Marcy May Marlene

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Depraved

Depraved

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Scooby-Doo! Mask of the Blue Falcon

Scooby-Doo! Mask of the Blue Falcon

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Emelie

Emelie

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Blood Vessel

Blood Vessel

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Johnny Mnemonic

Johnny Mnemonic

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Invasion of the Body Snatchers

Invasion of the Body Snatchers

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Crow

The Crow

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Wendigo

Wendigo

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry