• Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Anonymously Yours

    ½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★★★

  • Save Ralph

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • The Book of Sun

    ★★★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★★

  • All the Bright Places

    ★★½

  • The Father

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • The King

    ★★★½

  • You Will Die at Twenty

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★½

  • Spider-Man: Far From Home

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • Tolkien

    ★★★★

  • The Neighbors' Window

    ★★★★½

  • Come to Daddy

    ★★★½

  • The Rat

    ★½

  • Beautiful Boy

    ★★

  • Trial by Fire

    ★★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★★

  • Capernaum

    ★★★★★

  • 6 Balloons

    ★★★½

  • The Outsider

    ★★★½

  • Maze Runner: The Death Cure

    ★★★½

  • The Babysitter

    ★★½

  • Papillon

    ★★★½

  • Dunkirk

    ★★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★½

  • Hot Summer Nights

    ★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★★

  • To the Bone

    ★★★

  • Fences

    ★★★★★

  • Until Forever

    ★★★★★

  • The Invisible Guest

    ★★★½

  • Hacksaw Ridge

    ★★★½

  • La La Land

    ★★★★½

  • Suicide Squad

    ★★★★½

  • Your Name.

    ★★★½

  • Me Before You

    ★★★★½

  • Captain America: Civil War

    ★★★½

  • Hush

    ★★★

  • Allegiant

    ★★½

  • Manchester by the Sea

    ★★★★★

  • Maze Runner: The Scorch Trials

    ★★★

  • Ant-Man

    ★★

  • The Age of Adaline

    ★★★★

  • Insurgent

    ★★

  • Focus

    ★★★★★

  • Fifty Shades of Grey

    ★★½

  • The Hobbit: The Battle of the Five Armies

    ★★★★

  • Interstellar

    ★★★★★

  • Love, Rosie

    ★★★★

  • Fury

    ★★★★

  • The Maze Runner

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★