raqrv has logged 108 entries for films during August 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Outsider

The Outsider

2018
×
★★★½
Edit this entry  
28
Save Ralph

Save Ralph

2021
×
Edit this entry  
28
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Invisible Guest

The Invisible Guest

2016
×
★★★½
Edit this entry  
28
The King

The King

2019
×
★★★½
Edit this entry  
28
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
½
Edit this entry  
27
Love, Rosie

Love, Rosie

2014
×
★★★★
Edit this entry  
27
Tolkien

Tolkien

2019
×
★★★★
Edit this entry  
27
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
Edit this entry  
27
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★
Edit this entry  
26
All the Bright Places

All the Bright Places

2020
×
★★½
Edit this entry  
26
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★½
Edit this entry  
26
Hush

Hush

2016
×
★★★
Edit this entry  
26
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★½
Edit this entry  
26
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
★★★½
Edit this entry  
26
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★½
Edit this entry  
25
Brothers

Brothers

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
25
The Hobbit: The Battle of the Five Armies

The Hobbit: The Battle of the Five Armies

2014
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Hobbit: The Desolation of Smaug

The Hobbit: The Desolation of Smaug

2013
×
★★★½
Edit this entry  
25
1917

1917

2019
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Fault in Our Stars

The Fault in Our Stars

2014
×
★★½
Edit this entry  
25
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
½
Edit this entry  
25
Pompeii

Pompeii

2014
×
★½
Edit this entry  
25
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★½
Edit this entry  
24
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Hobbit: An Unexpected Journey

The Hobbit: An Unexpected Journey

2012
×
★★½
Edit this entry  
24
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
24
The Notebook

The Notebook

2004
×
★★★★
Edit this entry  
24
Out of the Furnace

Out of the Furnace

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
24
The Basketball Diaries

The Basketball Diaries

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
24
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★½
Edit this entry  
24
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Revolutionary Road

Revolutionary Road

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Changeling

Changeling

2008
×
★★★½
Edit this entry  
24
You Will Die at Twenty

You Will Die at Twenty

2019
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★★
Edit this entry  
24
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★★
Edit this entry  
24
Twilight

Twilight

2008
×
★★★
Edit this entry  
24
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★½
Edit this entry  
24
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★½
Edit this entry  
24
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
24
The Pianist

The Pianist

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
24
No Strings Attached

No Strings Attached

2011
×
★★½
Edit this entry