• Brahms: The Boy II

    ★½

  • Fantasy Island

    ★½

  • Gretel & Hansel

    ★★

  • Klovn the Final

    ★★★

  • Lost Girls

    ★★★

  • The Father

    ★★★½

  • Feels Good Man

    ★★★

  • Horse Girl

    ★★½

  • Minari

    ★★★½

  • Possessor

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★½

  • Relic

    ★★★

  • Time

    ★★★

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★½

  • The Mole Agent

    ★★

  • The Turning

  • His House

    ★★★

  • The Grudge

    ★★

  • Togo

    ★★

  • Cats

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • 1917

    ★★★½

  • Dark Waters

    ★★½

  • Dead Kids

    ★★

  • Lady and the Tramp

    ★½

  • Frozen II

    ★★

  • Klaus

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • Killer Sofa

  • Rattlesnake

    ★½

  • Countdown

    ★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★

  • Eli

    ★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★

  • Hunting Season

    ★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Fractured

    ★★★

  • In the Shadow of the Moon

    ★★★

  • In the Tall Grass

    ★★½

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★½

  • Wrinkles the Clown

    ★★

  • Saint Maud

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★

  • Collective

    ★★★★

  • About Endlessness

    ★★½

  • The King

    ★★★★

  • The Laundromat

    ★★

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • The Fanatic

    ★★

  • Ad Astra

    ★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Daniel

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★½

  • Ready or Not

    ★★★½

  • The Lion King

    ★½

  • Annabelle Comes Home

    ★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Child's Play

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Dark Phoenix

    ★★★

  • Ma

    ★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★½

  • Murder Mystery

    ★½