Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Village

The Village

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Wishmaster 2: Evil Never Dies

Wishmaster 2: Evil Never Dies

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Dreamchild

Dreamchild

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Scary Stories

Scary Stories

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Cameron's Closet

Cameron's Closet

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Batman: The Long Halloween, Part Two

Batman: The Long Halloween, Part Two

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Batman: The Long Halloween, Part One

Batman: The Long Halloween, Part One

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Carnival of Souls

Carnival of Souls

1962
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Wishmaster

Wishmaster

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
If I Can’t Have Love, I Want Power

If I Can’t Have Love, I Want Power

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Don't Panic

Don't Panic

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Way Down: God, Greed, and the Cult of Gwen Shamblin

The Way Down: God, Greed, and the Cult of Gwen Shamblin

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Generation Hustle

Generation Hustle

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Battle Royale

Battle Royale

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Night Killer

Night Killer

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Manor

The Manor

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Lords of Salem

The Lords of Salem

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
VHS 94

VHS 94

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Killer Klowns from Outer Space

Killer Klowns from Outer Space

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Escape The Undertaker

Escape The Undertaker

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Hellbound: Hellraiser II

Hellbound: Hellraiser II

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
House of Wax

House of Wax

1953
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
House of Wax

House of Wax

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Tourist Trap

Tourist Trap

1979
×
★★★½
Edit this entry  
30
Minutes to Midnight

Minutes to Midnight

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Mad Women's Ball

The Mad Women's Ball

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
No One Gets Out Alive

No One Gets Out Alive

2021
×
★★½
Edit this entry  
29
Superhost

Superhost

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
350 Days

350 Days

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Super Hot

Super Hot

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Flesh & Blood

Flesh & Blood

2018
×
★½
Edit this entry  
25
Birds of Paradise

Birds of Paradise

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
I Am Lisa

I Am Lisa

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Deep Ones

The Deep Ones

2020
×
★★
Edit this entry  
23
Malignant

Malignant

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Prisoners of the Ghostland

Prisoners of the Ghostland

2021
×
★½
Edit this entry  
21
The Father

The Father

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Kittie: Live at the London Music Hall

Kittie: Live at the London Music Hall

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
LuLaRich

LuLaRich

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Money Plane

Money Plane

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Last House on the Street

The Last House on the Street

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Cold Hell

Cold Hell

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Feral State

Feral State

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Kittie: Origins/Evolutions

Kittie: Origins/Evolutions

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry