ratbastard has logged 378 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
So Sweet... So Perverse

So Sweet... So Perverse

1969
×
★★★
Edit this entry  
01
Candyman

Candyman

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Dave Made a Maze

Dave Made a Maze

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Tremors

Tremors

1990
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
The Beatles: Get Back

The Beatles: Get Back

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Dune

Dune

1984
×
★★
Read prior review Edit this entry  
26
Zombie High

Zombie High

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Phantom of the Mall: Eric's Revenge

Phantom of the Mall: Eric's Revenge

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

1978
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
The Third Man

The Third Man

1949
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Witch Who Came from the Sea

The Witch Who Came from the Sea

1976
×
★★★
Edit this entry  
20
Earwig and the Witch

Earwig and the Witch

2020
×
Read the review Edit this entry  
19
Freaky

Freaky

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

2017
×
★★★
Edit this entry  
17
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Tragedy Girls

Tragedy Girls

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Dance with the Devil

Dance with the Devil

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Brain of Blood

Brain of Blood

1971
×
★★
Edit this entry  
12
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Father Christmas Is Back

Father Christmas Is Back

2021
×
Read the review Edit this entry  
11
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Eastern Promises

Eastern Promises

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Night House

The Night House

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Old

Old

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The 'Burbs

The 'Burbs

1989
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Come True

Come True

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Red State

Red State

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Gone in Sixty Seconds

Gone in Sixty Seconds

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Edit this entry  
29
Alligator

Alligator

1980
×
★★★
Edit this entry  
28
The Room

The Room

2003
×
Read the review Edit this entry  
27
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
No Escape

No Escape

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Deep Red

Deep Red

1975
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Get Carter

Get Carter

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Overboard

Overboard

1987
×
★★★
Edit this entry  
21
Marin's Dreams

Marin's Dreams

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Haunt

Haunt

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry