ratbastard has logged 33 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Tremors

Tremors

1990
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Helvetica

Helvetica

2007
×
★★★
Edit this entry  
27
Beasts Clawing at Straws

Beasts Clawing at Straws

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Black Test Car

Black Test Car

1962
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Why Don't You Just Die!

Why Don't You Just Die!

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★
Edit this entry  
23
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Union City

Union City

1980
×
★★★
Edit this entry  
20
Oxygen

Oxygen

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
A Glitch in the Matrix

A Glitch in the Matrix

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Meatball Machine

Meatball Machine

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
How They Get There

How They Get There

1997
×
★★★
Edit this entry  
14
Dancer in the Dark

Dancer in the Dark

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Rollercoaster

Rollercoaster

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Phase IV

Phase IV

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Highlander

Highlander

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Tammy and the T-Rex

Tammy and the T-Rex

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Screamers

Screamers

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Riki-Oh: The Story of Ricky

Riki-Oh: The Story of Ricky

1991
×
★★★★
Edit this entry  
05
Hannibal Rising

Hannibal Rising

2007
×
★★
Edit this entry  
04
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Things Heard & Seen

Things Heard & Seen

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Madman

Madman

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry