• VHS 94

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★★★

  • Old

    ★★½

  • No Sudden Move

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Army of the Dead

    ½

  • Nobody

    ★★★½

  • The Last Blockbuster

    ★★

  • Mank

    ★★½

  • The Empty Man

    ★★½

  • Soul

    ★★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★½

  • Hubie Halloween

    ★½

  • The Trial of the Chicago 7

  • Lovers Rock

    ★★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★½

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

  • She Dies Tomorrow

    ★★★

  • Host

    ★★★½

  • The Old Guard

    ★★

  • Long Gone Summer

    ★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • The Last Dance

  • The History of the Seattle Mariners

    ★★★★½

  • The Way Back

    ★★★

  • Bloodshot

    ★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Possessor

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Relic

    ★★★

  • The Courier

    ★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Time

    ★★★★

  • His House

    ★★★

  • Paul Schrader: Man in a Room

    ★★★

  • Dolittle

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

    ★★★★

  • Black Christmas

    ★½

  • The Gentlemen

    ★★★

  • 1917

    ★★★½

  • Mike Birbiglia: The New One

    ★★★★★

  • Dark Waters

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Sturgill Simpson Presents Sound & Fury

    ★★★

  • The Mortuary Collection

    ★★½

  • The Beach House

    ★★

  • Unbelievable

    ★★★★

  • Bad Education

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★

  • Saint Maud

    ★★★½

  • Color Out of Space

    ★½

  • Knives Out

    ★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★

  • The Platform

    ★★★½

  • Once Were Brothers: Robbie Robertson and The Band

    ★½

  • Martin Eden

    ★★½

  • Joker

    ★★★