Jason has logged 222 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
McCabe & Mrs. Miller

McCabe & Mrs. Miller

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Awful Truth

The Awful Truth

1937
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
His House

His House

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Assistant

The Assistant

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Crash

Crash

1996
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mank

Mank

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Come and See

Come and See

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Only Angels Have Wings

Only Angels Have Wings

1939
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Yojimbo

Yojimbo

1961
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Night of the Hunter

The Night of the Hunter

1955
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Sweet Smell of Success

Sweet Smell of Success

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Way Back

The Way Back

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Marrowbone

Marrowbone

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Network

Network

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Ghost Dog: The Way of the Samurai

Ghost Dog: The Way of the Samurai

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Third Man

The Third Man

1949
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Rabid

Rabid

1977
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Rebels of the Neon God

Rebels of the Neon God

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Mortuary Collection

The Mortuary Collection

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Brood

The Brood

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Deathdream

Deathdream

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Let's Scare Jessica to Death

Let's Scare Jessica to Death

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Hills Have Eyes

The Hills Have Eyes

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Sisters

Sisters

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Real Life

Real Life

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
High Heels

High Heels

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Shame

Shame

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Rider

The Rider

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Merrily We Go to Hell

Merrily We Go to Hell

1932
×
★★★½
Read the review Edit this entry